ITV Sports Live Fixtures | 14 March 2016

Watch Live Sports in HD with Stream DIRECT

All fixtures listed below can be watched online in HD with Stream DIRECT.

Click the Watch Live Now button above to subscribe this service.

All fixtures are in UK time. Go here to convert to  your local time.

Just pick your team or your sport and login at the time of the event to start watching.

Fixtures 14-15th March 2016

Live At 09:30 UK –>> Bulleen Lions v South Melbourne –>> Football
Live At 10:00 UK –>> Banants Yerevan B v FC Alashkert 2 –>> Football
Live At 10:00 UK –>> Shirak Gyumri B v Mika B –>> Football
Live At 10:00 UK –>> Ararat Yerevan B v Pyunik Yerevan B –>> Football
Live At 10:00 UK –>> Suwon FMC Women v Hwacheon Kspo Women –>> Football
Live At 10:00 UK –>> FK Khotira-79 Uychi v FK Kasansay –>> Football
Live At 10:00 UK –>> FK Pakhtakor Tashkent II v FK Lokomotiv BFK Tashkent –>> Football
Live At 10:00 UK –>> Nasaf Qarshi FK II v FK Mash’al Mubarak II –>> Football
Live At 10:00 UK –>> Aleksandr Nedovesov v Flavio Cipolla –>> Tennis
Live At 10:00 UK –>> Tobias Kamke v Albano Olivetti –>> Tennis
Live At 11:00 UK –>> CSKA Moscow U21 v Samara-SGEU U21 –>> Basketball
Live At 11:00 UK –>> Volyn Lutsk U19 v Stal Dniprodzerzhynsk U19 –>> Football
Live At 11:00 UK –>> FC Khimki v FK Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo –>> Football
Live At 11:30 UK –>> Home United Reserves v Hougang United Reserves –>> Football
Live At 12:00 UK –>> Stadium Jakarta v JNE BSC Bandung Utama –>> Basketball
Live At 12:00 UK –>> Slovan Liberec U21 v Jablonec U21 –>> Football
Live At 12:00 UK –>> Znojmo U21 v Hradec Kralove U21 –>> Football
Live At 12:00 UK –>> Brno U21 v Vysocina Jihlava U21 –>> Football
Live At 12:00 UK –>> Ceske Budejovice U21 v FK Teplice U21 –>> Football
Live At 12:00 UK –>> Sparta Prague U21 v Banik Ostrava U21 –>> Football
Live At 12:00 UK –>> Nordsjaelland Reserves v Brondby Reserves –>> Football
Live At 12:00 UK –>> Levanger v Asane Fotbal –>> Football
Live At 12:00 UK –>> Farrukh Dustov v Egor Gerasimov –>> Tennis
Live At 12:00 UK –>> Tristan Lamasine v Gastao Elias –>> Tennis
Live At 12:30 UK –>> Les Astres v Cosmos de Baifa –>> Football
Live At 12:30 UK –>> Botafogo v Dragon de Yaounde –>> Football
Live At 13:00 UK –>> Ladoga (W) v Neftyanik-Avangard (W) –>> Basketball
Live At 13:00 UK –>> Akragas v Lupa Castelli Romani –>> Football
Live At 13:00 UK –>> Aalborg Reserves v Esbjerg Reserves –>> Football
Live At 13:00 UK –>> Smouha v El Shorta –>> Football
Live At 13:30 UK –>> FC Obolon-Brovar Kyiv v FK Poltava –>> Football
Live At 13:30 UK –>> Spezia Calcio U19 v Leichhardt Tigers U19 –>> Football
Live At 14:00 UK –>> SpartaK Vidnoye Moscow Region II (W) v Dynamo Kursk II (W) –>> Basketball
Live At 14:00 UK –>> Politekh-SamGTU (W) v Voronezh-SKIF (W) –>> Basketball
Live At 14:00 UK –>> Barsy Atyrau v Kaspiy Aktau –>> Basketball
Live At 14:00 UK –>> Gornik Zabrze II v Piast Gliwice II –>> Football
Live At 14:00 UK –>> Palermo U19 v Mounana U19 –>> Football
Live At 14:00 UK –>> Sassuolo U19 v Perugia U19 –>> Football
Live At 14:00 UK –>> Empoli U19 v Pumas de la UNAM U19 –>> Football
Live At 14:00 UK –>> Crotone U19 v LIAC of New York U19 –>> Football
Live At 14:00 UK –>> Internazionale U19 v Akademija Pandev U19 –>> Football
Live At 14:30 UK –>> Algeria U17 v Egypt U17 –>> Football
Live At 15:00 UK –>> Silkeborg Reserves v Fodbold Reserves –>> Football
Live At 15:00 UK –>> Norrkoping U21 v Djurgardens U21 –>> Football
Live At 15:00 UK –>> Strommen IF v Ranheim IL –>> Football
Live At 15:15 UK –>> Haras El Hodood v Al-Masry –>> Football
Live At 15:30 UK –>> Agropoli 1966 U20 v AS Forio Basket U20 –>> Basketball
Live At 15:30 UK –>> Energiya Ivanovo (W) v Dynamo Moscow (W) –>> Basketball
Live At 16:00 UK –>> Trikala v Panathinaikos –>> Basketball
Live At 16:00 UK –>> CSU Sibiu v Steaua Bucharest –>> Basketball
Live At 16:00 UK –>> Mersin (W) v Galatasaray (W) –>> Basketball
Live At 16:00 UK –>> ASD Basketball Teramo U20 v ASD Campli Basket U20 –>> Basketball
Live At 16:00 UK –>> University-Ugra v BC Samara –>> Basketball
Live At 16:00 UK –>> Dynamo Moscow v Terek Grozni –>> Football
Live At 16:00 UK –>> Maccabi Ironi Kiryat Ata v Hapoel Jerusalem –>> Football
Live At 16:00 UK –>> Concordia Chiajna v CS Universitatea Craiova –>> Football
Live At 16:00 UK –>> Hammarby U21 v Sundsvall U21 –>> Football
Live At 16:00 UK –>> Atalante Bergamasca U19 v Feyenoord Rotterdam U19 –>> Football
Live At 16:30 UK –>> Lietkabelis v Zalgiris Kaunas –>> Basketball
Live At 16:30 UK –>> Isa Town v Al Ittihad –>> Basketball
Live At 17:00 UK –>> Darussafaka v Konyaspor –>> Basketball
Live At 17:00 UK –>> Pontevecchio U20 v Rimini Crabs U20 –>> Basketball
Live At 17:00 UK –>> Nieciecza v Wisla Krakow –>> Football
Live At 17:00 UK –>> Sivasspor v Kasimpasa –>> Football
Live At 17:00 UK –>> Erciyesspor v Goztepe –>> Football
Live At 17:00 UK –>> Hapoel Rishon Lezion v Hapoel Afula –>> Football
Live At 17:00 UK –>> Maccabi Yavne v Hapoel Nir Ramat Hasharon –>> Football
Live At 17:05 UK –>> Svendborg v Hoersholm –>> Basketball
Live At 17:15 UK –>> Bakken v Stevnsgade –>> Basketball
Live At 17:30 UK –>> RSU/Merks (W) v Interhim-SDUSHOR 2 (W) –>> Basketball
Live At 17:30 UK –>> Austria Lustenau v LASK Linz –>> Football
Live At 17:30 UK –>> AEK Athens v Panthrakikos –>> Football
Live At 17:30 UK –>> Jong De Graafschap v Jong Vitesse/AGOVV –>> Football
Live At 17:30 UK –>> Excelsior Rotterdam Reserves v NAC Breda Reserves –>> Football
Live At 17:30 UK –>> Feyenoord Rotterdam Reserves v Heracles Almelo Reserves| –>> Football
Live At 17:30 UK –>> PEC Zwolle Reserves v Cambuur Leeuwarden Reserves –>> Football
Live At 17:30 UK –>> Heerenveen Reserves v ADO Den Haag Reserves –>> Football
Live At 17:45 UK –>> Tamsalu Los Toros v Tartu Ulikool II –>> Basketball
Live At 18:00 UK –>> Naestved v Randers –>> Basketball
Live At 18:00 UK –>> Sodertalje Kings v Malbas –>> Basketball
Live At 18:00 UK –>> Valerenga v Viking –>> Football
Live At 18:00 UK –>> Antalyaspor v Bursaspor –>> Football
Live At 18:00 UK –>> Partizani Tirana v Skenderbeu Korce –>> Football
Live At 18:00 UK –>> Valur v IBV Vestmannaeyjar –>> Football
Live At 18:00 UK –>> Midtjylland v Hobro –>> Football
Live At 18:00 UK –>> El Entag El Harby v Ghazl El Mehalla –>> Football
Live At 18:00 UK –>> Bryne FK v Raufoss Fotball –>> Football
Live At 18:30 UK –>> Ironi Nahariya v Maccabi Kiryat Gat –>> Basketball
Live At 18:30 UK –>> US Tiber Basket U20 v Eurobasket Roma U20 –>> Basketball
Live At 18:30 UK –>> Sint Truiden U21 v Anderlecht U21 –>> Football
Live At 18:30 UK –>> Tirgu Mures v Dynamo Bucharest –>> Football
Live At 18:30 UK –>> Standard Liege U21 v Beveren U21 –>> Football
Live At 18:45 UK –>> Vado U20 v Piacentina U20 –>> Basketball
Live At 18:45 UK –>> Winterthur v Lausanne –>> Football
Live At 18:55 UK –>> Beitar Jerusalem v Maccabi Haifa –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Buducnost v Mega Leks –>> Basketball
Live At 19:00 UK –>> Brose Baskets v Giessen 46ers –>> Basketball
Live At 19:00 UK –>> Anadolu Efes v Besiktas –>> Basketball
Live At 19:00 UK –>> Forest Green Rovers B v Shortwood United –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Kilmarnock Youth v Hamilton Youth –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Volendam v Telstar –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Jong PSV v Helmond Sport –>> Football
Live At 19:00 UK –>> VVV Venlo v RKC Waalwijk –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Oss v Den Bosch –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Emmen v Achilles 29 –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Fortuna Sittard v FC Eindhoven –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Dordrecht v Go Ahead Eagles –>> Football
Live At 19:00 UK –>> MVV Maastricht v Jong Ajax –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Almere v Sparta Rotterdam –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Alessandria v Cittadella –>> Football
Live At 19:00 UK –>> UAI Urquiza v Club Atletico Acassuso –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Dep Laferrere v Dep Merlo –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Leandro Niceforo Alem v Claypole –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Juventud Unida de San Miguel v General Lamadrid –>> Football
Live At 19:00 UK –>> Dutch Jupiler League: All 9 games which KO at 19:00 UK –>> Football
Live At 19:15 UK –>> Kaiserslautern v Bochum –>> Football
Live At 19:30 UK –>> Gravelines Dunkerque v Nanterre –>> Basketball
Live At 19:30 UK –>> Granada v Espanyol –>> Football
Live At 19:30 UK –>> Cagliari v Perugia –>> Football
Live At 19:30 UK –>> Red Star v Auxerre –>> Football
Live At 19:30 UK –>> Atletico Venezuela II v Tucames De Amozanas –>> Football
Live At 19:30 UK –>> Granada v Espanyol and Red Star v Auxerre at 19:30 UK –>> Football
Live At 19:30 UK –>> Team Northumbria v Surrey Storm –>> Netball
Live At 19:40 UK –>> Polpharma Starogard v Anwil Wloclawek –>> Basketball
Live At 19:45 UK –>> Brindisi v Scandone Avellino –>> Basketball
Live At 19:45 UK –>> Vigarano (W) v Azzurra Orvieto (W) –>> Basketball
Live At 19:45 UK –>> Kingstonian v Brentwood Town –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Wealdstone v Hayes and Yeading –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Tranmere Rovers B v Chester B –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Chorley v Lancaster City –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Brighouse Town v Kendal Town –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Bradford Park Avenue v Ossett Albion –>> Football
Live At 19:45 UK –>> St Patricks v Bohemians –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Sligo Rovers v Galway –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Bray v Derry –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Cork City v Longford –>> Football
Live At 19:45 UK –>> Ireland Premier Division: All 4 games which KO at 19:45 UK –>> Football
Live At 20:00 UK –>> Leicester v Newcastle –>> Football
Live At 20:00 UK –>> Wexford v Dundalk –>> Football
Live At 20:00 UK –>> Finn Harps v Shamrock Rovers –>> Football
Live At 20:00 UK –>> Benfica v Tondela –>> Football
Live At 20:00 UK –>> Echedey Women v Llano del Moro Women –>> Football
Live At 20:00 UK –>> Leicester v Newcastle and Benfica v Tondela at 20:00 UK –>> Football
Live At 20:30 UK –>> Defensor La Bocana v Real Garcilaso –>> Football
Live At 21:00 UK –>> Palestino v San Luis de Quillota –>> Football
Live At 22:00 UK –>> Sarmiento v Godoy Cruz –>> Football
Live At 22:00 UK –>> Santamarina Tandi v Nueva Chicago –>> Football
Live At 23:00 UK –>> Novo Hamburgo v Lajeadense –>> Football
Live At 23:00 UK –>> Barracas Bolivar v Dock Sud –>> Football
Live At 23:05 UK –>> Florida Panthers @ New York Islanders –>> Ice Hockey
Live At 23:20 UK –>> Tiradentes v Icasa –>> Football
Live At 23:30 UK –>> Nautico v America-PE –>> Football
15 Mar 00:00 UK –>> Lanus v Argentino –>> Basketball
15 Mar 00:00 UK –>> CA Platense v Club Atletico Fenix –>> Football
15 Mar 00:00 UK –>> Boca Juniors v Union Santa Fe –>> Football
15 Mar 00:05 UK –>> Los Angeles Kings @ Chicago Blackhawks –>> Ice Hockey
15 Mar 00:30 UK –>> Maipu v Union de Villa Krause –>> Football
15 Mar 00:45 UK –>> Quindio v Cucuta Deportivo –>> Football
15 Mar 01:05 UK –>> St. Louis Blues @ Calgary Flames –>> Ice Hockey
15 Mar 01:05 UK –>> Nashville Predators @ Edmonton Oilers –>> Ice Hockey
15 Mar 01:30 UK –>> Arnett Gardens v Boys Town –>> Football
15 Mar 02:05 UK –>> New Jersey Devils @ Anaheim Ducks –>> Ice Hockey
15 Mar 02:05 UK –>> Winnipeg Jets @ Vancouver Canucks –>> Ice Hockey
15 Mar 08:00 UK –>> Israel Women v Estonia Women –>> Football
15 Mar 08:00 UK –>> Japan Women U19 v Romania Women U19 –>> Football
15 Mar 08:30 UK –>> Aizawl v Mohun Bagan –>> Football
15 Mar 08:45 UK –>> Melbourne Victory v Samsung Bluewings –>> Football

All the above events can be watched online in real time [HD] on LIVE SPORTS.TV.

More sports news

Please follow and like us:

Leave a Reply